Elected Officials

Jeffrey Ferrell

Chairperson

4th Term Began: 1/1/2020
Term Ends: 12/31/2023

Timothy Coleman

Trustee

4th Term Began: 1/1/2018
Term Ends: 12/31/2021

James Lang

Trustee

2nd Term Began: 1/1/2018
Term Ends: 12/31/2021

Diane Schaefer

Fiscal Officer

2nd Term Began: 4/1/2020
Term Ends:  3/31/2024

Staff

admin-ajax

Gary Boyle

Administration

Director of Planning & Development, Township Administrator

Started: 2/2015

Ashley Ohlemacher

Administration

Executive Coordinator,

 

Started:  6/2015

IMG_8608_Facetune_23-04-2020-13-36-52

Melanie Murray

Community Development 

Planner & Zoning Inspector

Started: 5/2019

IMG_0857

Paul Ricci

Community Development

Building Inspector, Code Enforcement

Started:  4/2016

George Polus

George Poulos

Community Development 

Chief Building Official 

Started: 6/2011

Nick Blovsky 

Parks and Recreation

Recreation Coordinator 

Started:  5/2019

Comments are closed.

Close Search Window
X